راز ماندگاری نماهای تیره

رنگ‌های تند روندی هستند که چالشی واقعی برای تولیدکنندگان مواد ایجاد می‌کنند. با Baumit اکنون می توانید ایده های رنگارنگ یک معمار، طراح یا سرمایه گذار را با خواسته های بالا در مورد کارایی و کیفیت یک ماده با عمر طولانی ترکیب کنید.

تولیدکنندگان رنگدانه‌ها، رنگدانه‌های خنک ویژه‌ای را وارد بازار کردند که تابش نور خورشید را بسیار کمتر جذب می‌کنند و سطح آن‌ها خنک‌تر است.
چگونه به آن دست یافتند؟

تابش نور خورشید از تعدادی اجزا تشکیل شده است. ما با چشمان خود فقط قسمت مرئی نور را درک می کنیم. با این حال، تولید کنندگان عمدتا توسط جزء مادون قرمز، که گرما ایجاد می کند، جذب شدند. پس از چند سال تحقیق، آنها موفق به ساخت رنگدانه هایی شدند که قادر به بازتاب بیشتر انرژی نور خورشید، به ویژه گرمای آن هستند.

 

رندر و رنگ آمیزی نما توسط Baumit

از رنگدانه های نسل جدید در گچ و رنگ های نما باومیت نیز استفاده می شود. برای جهت گیری بهتر، سایه های رنگی با ضریب TSR نشان داده می شوند که جایگزین HBW اصلی می شود. TSR یک ضریب بازتاب کلی نور خورشید است که توانایی نما در انعکاس تمام اجزای تشعشع نور خورشید را مشخص می کند.

مقالات و تجربه ثابت کرده است که با استفاده از رنگدانه های خنک می توانید دمای سطح را تا بیش از 10 درجه سانتیگراد کاهش دهید. این همچنین بر دمای هوای محیط تأثیر می گذارد، که با گرمای تابش شده چندان گرم نمی شود.

 
 
 

قوانین ساده تر

در انتخاب نقاشی برای خانه، اکنون به راحتی جهت گیری خواهید کرد. برای نماهای عایق حرارتی، قوانین ساده ای اعمال می شود. برای عایق حرارتی رایج، می توانید از تمام سایه های رنگی با TSR بالاتر از 25، بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید.

اما در مورد سایه های تیره تر چطور؟

همچنین در اینجا، شما مجبور به هیچ محدودیتی در طراحی نیستید. شما فقط باید هزینه های بالاتر را برای انتخاب صحیح مواد و اجرا در نظر بگیرید. همچنین در این مورد عایق هیچ نقشی ندارد. می توانید از پشم معدنی و همچنین پلی استایرن استفاده کنید.

شما فقط باید یک لایه تقویت کننده تکراری را با استفاده از مواد چسباننده انعطاف پذیر در عایق انجام دهید یا یک لایه را با مواد پوشش پراکنده ویژه تقویت شده توسط الیاف اعمال کنید. در این حالت شما به عنوان یک جایزه یک سوراخ نما که در برابر آسیب مکانیکی مقاوم است دریافت می کنید.

 

انجام لایه تقویتی عایق حرارتی در سایه های تیره با TSR < 20

 
 

عایق حرارتی باز Baumit
لایه تقویتی دوگانه: 2x (Baumit openContact + openTex)
ضخامت کل لایه تقویت کننده: 5 تا 6 میلی متر

عایق حرارتی Baumit Star EPS
Alt. 1: لایه تقویت‌کننده دوگانه: 2x (Baumit StarContact White alt. StarContact + StarTex)
ضخامت کل لایه تقویت‌کننده: 5 تا 6 میلی‌متر
Alt. 2: لایه آرماتور استاندارد: 1 x Baumit StarContact Forte + StarTex
ضخامت کل لایه تقویت کننده: 5 الی 8 میلی متر

عایق حرارتی Baumit Power
لایه تقویت کننده استاندارد: 1 x Baumit PowerFlex + StarTex
ضخامت کل لایه تقویت کننده: 3 میلی متر

Baumit Thermal در 4 ‑ . ستاره معدنی
لایه تقویتی دوگانه: 2x (Baumit StarContact White alt. StarContact + StarTex). ضخامت کلی لایه تقویت کننده: 6 تا 7 میلی متر

 

Warning: getimagesize(http://127.0.0.1/baumit/wp-content/uploads/2023/05/Baumit_logofav.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/media.cls.php on line 699

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/baumitir/public_html/wp-content/litespeed/css/f78a3f26dc69d524538d4a088d0fd54c.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/baumitir/...', 126, Array) #1 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/baumitir/...') #2 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://baumiti...', 'css', true, Array) #3 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/baumitir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(308): LiteSpeed\Optimize->f in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126