برای تمیز کردن طولانی مدت جدید و همچنین برای نماهای قدیمی

نمای ساختمان نباید تنها دارای ویژگی های اولیه باشد، مانند محافظت در برابر سرما، صدا، رطوبت، بلکه باید با الزامات زیبایی شناختی و نوری نیز مطابقت داشته باشد. در عملکرد خود، دقیقاً مانند پوست دائماً در معرض بار تأثیرات مختلف محیط خارجی قرار می گیرد که در اثر تأثیر آن دیر یا زود به آلودگی خود می رسد.
با پروژه “تصفیه سطح تمیز” به عمق موی انسان می رسیم، یعنی وارد ناحیه فوق کوچکترین ذرات اتم ها و مولکول ها می شویم. عناصر اصلی این فناوری نانو عناصر هستند (یکی از هر کدام کوچکتر از 100 نانومتر است). ساخت هدف از مواد در سطح اتمی و همچنین در استفاده از جلوه های ویژه ای که در چنین مقیاس کوچکی رخ می دهند، بسیاری از احتمالات جدید را تقریباً در تمام زمینه های علوم طبیعی مانند انرژی، منطقه lT، پزشکی یا داروسازی باز می کند. فناوری نانو همچنین امکان توسعه مصالح ساختمانی جدید و بهبود مصالح اولیه را فراهم می کند. نانوذرات را نمی توان دید. با این حال، ما می توانیم شواهدی از شواهد آنها را به مثبت ترین راه در قالب راه حل های جدید، کارآمدتر و ماندگارتر داشته باشیم، که همچنان بیشتر و بیشتر در عمل ساخت و ساز استفاده می شود.

نانوتکنولوژی

نانوتکنولوژی با ایجاد، تحقیق و بهره برداری از ساختارهای بسیار کوچک سر و کار دارد. کلمه “نانو” از یونانی گرفته شده و به معنای چیزی شبیه “کوتوله” است. کارشناسان و رسانه ها، فناوری نانو را به عنوان فناوری کلیدی قرن بیست و یکم می شناسند. به جای “بالاتر، هنوز هم بیشتر”، شعار آنها “کوچکتر شدن، سریعتر و سریعتر شدن” است.

یک نانومتر (nm = 1 میلیونیم میلی متر) با حدود یک دهم هزارم ضخامت موی انسان مطابقت دارد، بنابراین ما در حال حاضر در کوچکترین ذره اتم ها و مولکول ها هستیم. عناصر اصلی این فناوری نانوذرات هستند (یکی کمتر از 100 نانومتر). طراحی هدفمند مواد در سطح اتمی و همچنین استفاده از پدیده‌های خاص که در این مقیاس کوچک رخ می‌دهد، تقریباً در تمام زمینه‌های علوم طبیعی مانند انرژی، محیط زیست، فناوری اطلاعات، پزشکی یا داروسازی، فرصت‌های جدیدی را به وجود می‌آورد. فناوری نانو همچنین امکان توسعه مصالح ساختمانی جدید و اصلاح مواد اولیه را فراهم می کند. نانوذرات دیده نمی‌شوند، اما می‌توان جلوه‌های عمل آنها را در قالب راه‌حل‌های جدید، باکیفیت‌تر، کارآمدتر و بادوام‌تر به مثبت‌ترین شکل ثبت کرد.

 
 

سطح Baumit Nanopor Top از نظر میکروسکوپی صاف است و ساختاری به اصطلاح “نانوپور” دارد. این نانوحفره‌ها برای ذرات آلی کوچک و همچنین برای ذرات غیر آلی ناخالصی‌ها بسیار کوچک هستند که به همین دلیل نمی‌توانند محکم روی سطح بنشینند. آلودگی به طور موثرتری با تأثیر نیروهای طبیعت (مانند باد، باران، برف، اثر اشعه ماوراء بنفش و تغییرات حرارتی)، خروج ناخالصی ها از نما رخ می دهد. به لطف قابلیت خود تمیز شوندگی، نما به طور طبیعی باقی می ماند. تمیز و پیوسته زیبا

 

نانوپور زیر میکروسکوپ

 
 

رندرهایی با درجه آب گریز بالا از اثر کشش سطحی قوی در قطره آب استفاده می کنند که به شکل یک توپ کوچک حداقل تماس را با سطح رندر دارد. نما با پاشیدن سریع آب شسته می شود، اما نه در مکان هایی که در سایه باران کار می کنند – زیر بالکن ها، قرنیزها و سازه های بیرون زده.

Baumit Nanopor Top، به لطف لایه نازک آبدوست روی سطح رندر، بر اساس یک اصل کاملاً جدید کار می کند. حاوی نانو منافذ است که رطوبت را جذب کرده و کشش سطحی را در یک قطره آب کاهش می دهد. این آب به لایه بالایی رندر نفوذ می کند و در تبخیر مکرر به ناخالصی های گیره روی رندر فشار وارد می کند. نانو منافذ در بازآموزی رژیم رطوبتی بهینه نه تنها در تماس با آب باران، بلکه با رطوبت هوا نیز فعال هستند.

 

 

سرمایه گذاری در آینده

Baumit در طول دهه توسعه سیستم های نمای با کیفیت، بادوام و با عمر طولانی ایجاد کرده است. اما در نما، آلودگی و تأثیرات آب و هوایی مداوم وجود دارد و ظاهر آن در طول سال ها تغییر می کند. برای حفظ ظاهر زیبای ساختمان، لازم است پس از چند سال نما به صورت اپتیکال بازسازی شود. حداقل با رنگ جدید که البته هزینه های لازم (مانند مواد، کار، داربست) را نیز به همراه دارد.

به لطف ویژگی های برجسته Baumit NanoporTop، نما تقریباً دو برابر تمیزتر و زیباتر از حد ممکن باقی می ماند و در هزینه های نگهداری و پوشش های جدید صرفه جویی می کند. هنگام بازسازی نماها، نمای Baumit NanoporColor راه حل ایده آلی برای بازسازی سطح سیستم های عایق حرارتی و گچ کاری قدیمی است، به ویژه در مورد آلودگی سطح توسط میکروارگانیسم ها.


Warning: getimagesize(http://127.0.0.1/baumit/wp-content/uploads/2023/05/Baumit_logofav.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/media.cls.php on line 699

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/baumitir/public_html/wp-content/litespeed/css/2c370f5562b430e3a7e03f4f26e6ac53.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/baumitir/...', 126, Array) #1 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/baumitir/...') #2 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://baumiti...', 'css', true, Array) #3 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/baumitir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(308): LiteSpeed\Optimize->f in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126