نحوه تعمیر بالکن بتنی

اغلب عیوب تخته های بالکن ناشی از تخریب بتن، خوردگی نرده ها و آرماتور تخته بالکن بدون پوشش است. سیستم Baumit محصولاتی را برای بازسازی سازه های بتنی برای حفاظت از سازه های بالکن موجود ارائه می دهد.

Baumit BetoSystem راه حل کامل و ساده را در موارد زیر تضمین می کند:

  • بازسازی سطوح اصلی با ترمیم سطوح کنده شده و ناهمواری
  • تسطیح سطح
  • حفاظت در برابر خوردگی و افزایش پوشش آرماتورهای بتن
  • محافظ ضد یخ و یخ زدایی (مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا)
  • تقویت یا بازسازی سازه های عمرانی
 
 
 

دستورالعمل های کاری مرحله به مرحله

1. قسمت های سنباده، کنده شده و غیر فشرده سطح تخته بالکن را با اسکنه، چکش یا چکش برش تا بتن بدون عیب بردارید.

2. آرماتور را با سنباده زدن یا با برس سیمی یا برس سیمی چرخشی به دقت از زنگ زدگی تمیز کنید تا ظاهری فلزی پیدا کند.

3. سطح را با جت آب با فشار بالا تمیز کنید تا گرد و غبار و سایر کثیفی ها را از سطح پاک کنید تا از چسبندگی بالا به مواد دیگر اطمینان حاصل کنید.

4. بلافاصله پس از تمیز کردن سطح آرماتورها و اجزای فولادی، 2 لایه پوشش محافظ در برابر خوردگی Baumit BetoProtect را اعمال کنید. لایه دوم را بعد از زمان پخت 6 ساعت پس از اولین لایه اعمال کنید.

5. یک روز قبل از استفاده از پل چسبندگی Baumit BetoHaft، یک بار دیگر سطح را به اندازه کافی با آب خیس کنید تا از اتصال کامل با مواد اعمال شده بعدی اطمینان حاصل کنید. مراقب باشید که از تشکیل یک لایه آب در ناحیه افقی جلوگیری کنید.

6. پل چسبندگی Baumit BetoHaft را روی سطح از قبل خیس شده توسط یک برس سخت بمالید تا به پوشش مداوم سطح برسید و از اتصال کامل با مواد اعمال شده بعدی اطمینان حاصل کنید. تمام دهانه ها و حفره ها باید با دقت پوشانده شوند.

7. گچ نوسازی Baumit BetoFill را با استفاده از سیستم “تازه به تازه” روی لایه Baumit BetoHaft اعمال شده با فشار اعمال کنید. گچ نوسازی را می توان تا ضخامت لایه 40 میلی متر در یک عملیات اجرا کرد. توجه! گچ را نمی توان روی پل چسبندگی خشک شده اعمال کرد. در این صورت، پل چسبندگی باید برداشته شود و این روش تکرار شود.

8. یک پروفیل مناسب با منقار به لبه پایینی بالکن نصب کنید. سپس روکش بتنی Baumit BetoFinish را به طور یکنواخت روی سطح از قبل خیس شده توسط سیستم «تازه به تازه» با ضخامت حداکثر اعمال کنید. 5 میلی متر برای یکسان سازی سطح.

9. سطوح تخته بالکن بازسازی شده را در برابر خشک شدن خیلی سریع محافظت کنید (مثلاً با فویل پلی اتیلن). پس از عمل آوری لایه، عملیات سطح نهایی را انجام دهید.

 

Warning: getimagesize(http://127.0.0.1/baumit/wp-content/uploads/2023/05/Baumit_logofav.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/media.cls.php on line 699

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/baumitir/public_html/wp-content/litespeed/css/d3c8887538faf44117c88cc3bebb06e2.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/baumitir/...', 126, Array) #1 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/baumitir/...') #2 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://baumiti...', 'css', true, Array) #3 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/baumitir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(308): LiteSpeed\Optimize->f in /home/baumitir/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126