محصولات سالم فضاهاى داخلى را

چه کسى ارائه می دهد؟

شیوه هاى عظیم ساخت و ساز به مصالح کم هزینه نیاز دارند

احتیاجات عصر ما ضرورت درک ساخت وساز کم هزینه و کم مصرف را روشن می کند. این درک از ساخت و ساز، گرما را در داخل خانه نگه مى دارد و بدین ترتیب هزینه ها را کاهش داده و از محیط محافظت می کند. بناهاى عظیم مواد مضر در محیط را نیز در بدنۀ خود حفظ می کنند. در مقایسه با ساختمان هاى قدیمى ضریب تغییرات آب و هوا در بناهاى جدید ده برابر کمتر است.

تهویه

با تهویۀ زیاد مى توان راه حلى موقت پیدا کرد اما در حین تهویه ممکن است هزینه هاى بسیارى به هدر برود و مصرف انرژی زیاد شود و بدین ترتیب مشکلاتى براى سلامتى ایجاد شود.

مصالح ساختمانى که زندگى سالم را تضمین مى کنند

به همین دلیل راهکار ساختن بناهایى سالم و مطمئن ترین راه زندگى در این بناها، استفاده نکردن از مواد مضر است. با استفاده از گچ هاى آهکى بائومیت کلیما که از لحاظ وجود مواد زیان آور کنترل شده هستند، مى توانید به داشتن زندگى و محیطى سالم کمک کنید.

آهک زندگی است !

حتى پوست یک تخم مرغ داراى یک ساختار آهکی است. زیر میکروسکوپ مى توانید ساختمان بى نقص پوست تخم مرغ را ببینید که هنوز توانایى هاى تکنیکى بشر قادر به دستیابى به ایجاد آن نیست. پوست تخم مرغ از درصد بالایى آهک تشکیل شده است. با محیطى گرم و مقاوم در برابر ضربه فضاى مناسب براى رشد جنین را ایجاد می کند. اجازه مى دهد که گاز و بخارهاى لازم از پوست عبور کنند و بدین ترتیب به جوجه زندگى مى بخشد.

چرا گچ آهکى سالم است؟

چون که این ماده ساختمانى در محیط زندگى ، فضایى سالم ایجاد می کند.

در اقلیمى که بائومیت تولید می کند، ویژگى هاى مثبتى شبیه پوست طبیعى تخم مرغ ارائه مى شود. می خواهیم این ویژگی ها را به شما دقیق تر معرفى کنیم.

 

زمان سرمایه گذارى براى سلامت فرا رسیده است

 

در هواى اتاق

 

  • ماده اى با حساسیت زایى کمتر
  • هوایى با حس بهتر
  • سالم تر
  • با خطر کپک زدگى کمتر
  • تعدال رطوبت بهینه
  • مواد آلاینده کمتر
سیستم هاى تهویه کافى نیستند

پوشش دیوارها، سقف و کف در فضاهاى خالى نقش بسیار مهمى دارند چرا که به طور مستقیم با سلامت ما در ارتباطند. پروژه هاى تحقیقاتى نشان داده اند که سیستم هاى مکانیکى تهویه راه حل این مشکل نیستند. چرا که تنها کارى که سیستم هاى تهویه مطبوع می کنند این است که اثر مواد مضر را افزایش مى دهند

 

گچ هاى آهکى کلیما مواد آلاینده را پوشش می دهند

گچ هاى آهکى کلیما ، دى اکسید کربن و دى اکسید گوگرد مضر موجود در هواى خانه را جذب می کنند! بقیه در طول واکنش کربناته شدن آهک پوشانده مى شوند!

 

مواد بیمارى زا

از متداول ترین مواد آلاینده که بیش از ۲۰۰ نوع دارند، فرمالدئید و ترکیبات آلى فرّار هستند. مواد شیمیایى بسیار دیگرى نیز در محصولات ساختمانى وجود دارند. این مواد باعث ایجاد ناراحتی ها و بیماری  هاى تنفسى مى شوند و بسیارى از آنها تحریک کننده و افزایش دهنده آلرژى هستند

ترکیبات آلى فرّار به معنى گروهى از ۲۰۰ ماده مجزا است که مى توانند در محیط زندگى گاز متصاعد کنند. VOC ها ، دی اکسید کربن ها، فرمالئیدها و دیگر مواد فرّارى چون تولوئن، بنزن، هیدروکربن هاى چربى دار، ترپن ها، الکل هاى معطر، اِتِرها، فنُل ها، آلدئیدها، کِتُن ها، هیدروکربن هاى کلراید شده، هستند. این مواد درکف پوشها، پوشاننده ها، مبلمان و مواد و منسوجات نیز وجود دارند.

فرمالئید در طبیعت (مدتى به عنوان محصول) در طول متابولیسم سلولى عادى پستانداران به وجود مى آید. به علاوه در طول اکسیداسیون نورى در جو نیز ایجاد مى شود. انتشار فرمالدئید بیشتر در مبلمان، فرش، مواد پوشاننده و لوازم داخلى ظاهر مى شود. فرمالئید تقریباً در آتش سوزی هایى که به طور کامل خاموش نشده اند نیز یافت مى شود. این ماده، باعث آلرژى، تحریکات پوستى، تنفسى و چشمى مى شود. در تمرکز بالاى ۳۰ میلی لیتر مکعب این ماده خطر مرگ ایجاد می کند. قرار گرفتن مداوم در معرض این گاز سرطان زا است. در بسیارى از ترکیبات شیمیایى از جمله چسب ها موجود است. به عنوان ماده نگهدارنده و کمکى در منسوجات به کار می رود

دى اکسید گوگرد، گازى بى رنگ با بوى تند است که باعث تحریک غشاى مخاطى مى شود. در آب حل مى شود و در مقیاس کم در آب تولید اسیدسولفوریک می کند. از سوختن سوخت هاى فسیلى، زغال و محصولات نفتى که ۴ درصد سولفور دارند، ایجاد مى شود. در نهایت به آلودگى هوا و باران هاى اسیدى منجر مى شود. براى کم کردن آسیب هاى این ماده راه کارهاى مختلفى وجود دارد

دى اکسید کربن، اشتعال زا نیست، گازى بدون رنگ و بو است. هم در کنار منبع کافى اکسیژن، هم به عنوان بخشى از تنفس سلولى ارگانیسم بدن جانداران وجود دارد و به علاوه از سوختن مواد کربنى نیز ایجاد مى شود. اگر به صورت متمرکز در هوایى که تنفس مى شود وجود داشته باشد باعث سرگیجه، سردرد، تارىِ دید و بیهوشى و بالا رفتن فشار خون مى شود. تمرکز ۸ درصد دى اکسید کربن در طول مدت ۳ الى ۶۰ دقیقه باعث مرگ مى شود

گچ هاى آهکى کلیما اثر تثبیت کننده دارند

میزان بالا یا پایین رطوبت، کمبود اکسیژن، دى اکسید کربن زیاد و مواد آلاینده اى که در مورد آنها صحبت کردیم اثر منفى بر فضاى داخلى یک بنا می گذارند. گچ هاى آهکى کلیما در این جا وظیفۀ تنظیم رطوبت سیستم تهویه را به عهده دارند. گچ هاى آهکى کلیما مثل یک اسفنج، رطوبت را جذب کرده و آرام آرام آزاد می کند و بدین شکل میزان رطوبت موجود در هواى اتاق را متعادل می کند. هواى بسیار خشک نیز ممکن است براى ساکنان یک خانه چندان خوشایند نباشد، به سبب حساس بودن غشا مخاطى، هواى خشک مى تواند باعث تحریکات تنفسى شود. بدن انسان قوه تشخیص هواى خشک را ندارد به همین علت گچ آهکى کلیما وظیفۀ جذب خوب و تعادل بخشى رطوبت را به عهده می گیرد

راهى براى کپک نیست

رطوبت موضوعى است که خطر ایجاد کپک را نیز با خود ایجاد می کند. گچ هاى آهکى کلیما براى پیشگیرى از کپک زدگى نیز راهکار مناسبى ارائه می دهند. این  محصول به سبب دارا بودن خاصیت قلیایى طبیعى (PH بالا) ، ضدعفونى کننده و ضد میکروب هستند. یعنى قارچ و کپک در گچ آهکى محیط مناسب براى رشد نخواهد داشت.

اگر قرار است کپکى باشد، ترجیح مى دهیم فقط در پنیر باشد. کپکى که در محیط کار و زندگى ایجاد مى شود به معناى ریسک بالا براى سلامتى است. با گچ آهکى کلیما از این موضوع پیشگیرى کنید

بافت ریزمنفذ عملکرد قابل توجهى ارائه می دهد

گچ هاى آهکی کلیما با عملکردى شبیه ریه انسان، رطوبت را تنظیم می کند. با منفذهاى ریزى که در بافت خود دارند سطحى با خاصیت مهم تنظیم کردن شرایط آب و هوایى (اقلیم) ایجاد می کند. گچ هاى آهنگى کلیما بائومیت در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانى به میزان قابل توجه و چشمگیرى رطوبت را جذب می کنند و در صورت پایین بودن رطوبت محیط، آن را آرام آرام در فضا آزاد می کند. این ویژگى باعث متعادل شدن رطوبت و ایجاد محیطى راحت و سالم مى شود. شن آهکى (ماده خام اصلی) به علاوه آهک مرده (ماده انقیاد ) بى اندازه مفید و موثر هستند.

فیلتر رطوبت براى یک زندگى بهداشتى

گچ هاى آهکی کلیما ، در سایۀ ویژگى تنظیم اقلیم مانند فیلترهاى بزرگ رطوبت عمل کرده و هواى داخلى معتدلى ایجاد می کنند. بدین ترتیب خطر ایجاد کپک و میکروب را نیز کاهش مى دهند. PH بالاى ۱۲- ۱۳ ، خاصیت ضد کپک و آنتى باکتریال به آن می دهد. علاوه بر این به خاطر خاصیت آنتى استاتیک، گرد و خاک و غبار نمی گیرد.

سیستم های بائومیت کلیما

محصولات بائومیت کلیما وقتى در یک سیستم مورد استفاده قرار می گیرند تأثیرگذارى شان بیشتر مى شود و براى هر ذوق و سلیقه اى راهکارى خلق می کند. محصولات بائومیت کلیما با خاصیت تنظیم اقلیم خود براى دیوار فضاهاى داخلى (اعم از صاف، بافت ظریف ، بافت دار) همیشه بهترین انتخاب هستند.

صاف :

این سیستم دیوار فضاهاى داخلى شما را به سطحى صاف و بدون پرز تبدیل می کند و به آنها منظره اى مدرن مى بخشد. بائومیت کلیما سفید به عنوان آستر استفاده مى شود. با خاصیت فیلترى ایده آل، خاصیت نفوذ بخار، سفیدى طبیعى، ملات گچى سبک، و … یک اقلیم فضاى داخلى بى نقص ایجاد می کند. در مرحلۀ بعدى، بائومیت کلیما فینو یا بائومیت کلیما فینیش آماده براى استفاده، با ضخامت ۰.۱ میلى مترى منحصر به فرد خود سطح را تقریباً به اندازه شیشه صاف و صیقلى می کند. با استفاده از دو لایه بائومیت کلیماى رنگى مى توانید به یک طرح منحصر بفرد برسید. این رنگ باکیفیت، طبیعى، بر پایۀ مواد معدنى و سیلیکات با کاربری زیاد و سطح یک دست بالا، تفاوت ایجاد می کند.

بافت ظریف :

اگر براى دیوارهاى فضاى داخلى خود به دنبال یک بافت ظریف هستید، بائومیت کلیما سفید انتخاب درستى است. در سایۀ ضخامت ۱ میلیمترى آن، با استفاده در فضاهاى داخلى مى تواند به طرح خاص و بافتى حساس دست یابید. خلاقیت بودن در دستان شماست! به دنبال بائومیت کلیما سفید مى توانید سطح را با استفاده از بائومیت کلیماى رنگى دو لایه رنگ کنید. رنگ هایى که با ۷ ، ۸  و یا ۹  تمام مى شوند، رنگ هاى بائومیت کلیما لایف هستند.

بافت دار :

براى عملکرد قوى، دارای منافذ زیادی می باشد. بائومیت کلیما دکور با عملکرد مناسب خود سطوحى زنده و بى نقص خلق می کند.این پوشش آماده استفاده و نازک، کاربردى آسان و فورى، همچنین بسیار کم مصرف و کم هزینه است و نیازى به حلّال ندارد. بائومیت کلیماى سفید، به همین سبب به عنوان آستر گچى نیز استفاه مى شود. با اضافه کردن یک لایه بائومیت کلیما پریمیوم پریمر مى توانید به یک لایۀ زیرین بى نقص دست پیدا کنید. فرمول با کیفیت آن عملکرد بی نقصى در برابر پیشگیرى از پوسته شدن دارد، چسبندگى و کدرى ایده آل و سطح بالا ایجاد می کند و به علاوه دست یافتن به یک بافت بائومیت کلیما دکور را براى شما تضمین می کند.

کلیه حقوق این سایت برای گروه بازرگانی بائوفیکس محفوظ است